« zpět na seznam

Metal Gear Solid V: The Definitive Experience - Playstation 4 (PS4)

Metal Gear Solid V: The Definitive Experience je kompilace 2 her obsahující Metal Gear Solid V: Phantom Pain je jemu dějové předsazený Metal Gear Solid V: Ground Zeroes.
 
Po letech čekání přichází Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, završení legendární ságy stealth akcí vývojáře Hidea Kojimy. Příběh se točí kolem vojáka Snakea, jemuž je v budoucnu souzeno stát se legendárním Big Bossem. Ale jak se na tuto pozici dostal a co vše kvůli tomu musel dokázat, to fanouškům série servíruje právě The Phantom Pain. Děj navazuje na herní prolog Ground Zeroes a Snake se tak potýká s následky zničení jeho vlastní vojenské organizace MSF. Poté, co unikne vražednému útoku na svou osobu, se hra přesouvá do rozlehlé oblasti v Afghanistánu, kde se Snake pokusí znovu vytvořit své vojenské impérium a pomstít se těm, jenž ho zradili. Hlavní změnou, kterou The Phantom Pain oplývá oproti předchozím dílům série, je volnost, s níž se můžete do hraní pustit. Celá herní oblast je přístupná, posetá nepřátelskými základnami, hlídkujícími vojáky, a samozřejmě i úkoly. Je na vás, zda zvolíte opatrný přístup, nebo třeba povoláte letecký útok na nepřátelskou bázi, tentokrát můžete udělat vše, co vám vaše prostředky dovolí. Využijte střídání dne a noci a efektů počasí, abyste získali taktickou výhodu a překvapili své protivníky. Nemusíte vždy jen zabíjet, můžete také nepřátele unést na svou základnu, pokud vám jejich schopnosti mohou pomoci v příštích misích, a přesvědčit je, ať se k vám přidají. Výzkumem také získáváte nové zbraně, jenž se vám budou dozajista hodit, protože začínáte jen s uspávací pistolí a svou mechanickou rukou. Své pomocníky a svěřence budete také vylepšovat a dodávat jim lepší výbavu, takže i jejich efektivita v misích poroste. Upravovat si můžete i svou základnu a to opravdu v mnoha rozličných směrech, ať už je to tvorba vlastních emblémů, změny vzhledu vašich parťáků nebo třeba sestavení vlastního malého bojového robota. Příznivci série pak jistě ocení, že epický příběh, tolik pro tuto sérii typický, doplní některé mezery v sáze Metal Gear a dokončí životní kapitolu Snakea, v budoucnosti zvaného Big Boss.
 
Metal Gear Solid V: Ground Zeroes je dějově před Metal Gear Solid V: The Phantom Pain a odehrává se rok po událostech z Metal Gear Solid: Peace Walker. V kůži notoricky známého vojáka s kódovým označením Snake (aka Big Boss) bude vaším úkolem infiltrovat Camp Omega, kde jsou jako rukojmí drženi Paz a Chico. Tito rukojmí vědí klíčové informace týkající se vás i tajné vojenské organizace jejíž jste součástí, a tak musíte udělat vše pro to, aby nedošlo k odhalení tajných informací. Ground Zeroes tedy vypráví příběh o vysvobození a následném konfliktu, který vedl až k začátkům The Phantom Pain. Ground Zeroes také představuje most mezi předešlými díly Metal Gear Solid titulů, díky čemuž máte možnost lépe pochopit rozsáhlý otevřený svět Metal Gear Solid. Nevypočitatelná umělá inteligence nepřátel vás bude svádět k vymýšlení zcela nových postupů. Akční přestřelky s bohatým zbraňovým arzenálem můžete snadno vyměnit za stealth útok s nožem v ruce. Kromě kampaně se dočkáte i pětice Side Ops misí, ve kterých lze závodit proti ostatním hráčům. To vás donutí detailně nacvičit zvládnutí i ošemetných situací pod časovým tlakem.

Stav: Bazarové v pěkném stavu
Cena: 450,-


Video:

« zpět na seznam