« zpět na seznam

Resident Evil Origins Collection - Playstation 4 (PS4)

Resident Evil Origins Collection je výrazně upravenou předělávkou dvou klasických hororových her – prvního Resident Evil a původní exkluzivity pro GameCube, Resident Evil Zero. Nyní ale v detailnější grafice, jenž zachovává tíživou hororovou atmosféru a prostředí v ní ožívá mnohými detaily, a to díky vylepšení rozlišení a použití nestatických 3D modelů. Aby grafika působila ještě realističtějším dojmem, byly přidány některé efekty, jako jsou například speciální filtry. Podporováno je nyní také širokoúhlé zobrazení (16:9), díky čemuž se hráči budou moci plně pohroužit do hry. Audio stopa byla také remasterována s cílem navýšení vzorku zvuků. Podporován je samozřejmě také 5.1 audio výstup. Máte i na výběr mezi originálním nebo alternativním kontrolním schématem.
 
Resident Evil je prvním dílem dnes asi nejznámější hororové série, přičemž poprvé hra vyšla na Playstationu v roce 1996. Tým S.T.A.R.S (Special Tactics And Rescue Squad) je povolán do akce, aby vyšetřil sérii vražd poblíž města Raccoon City. Když prohledávají les v okolí, jsou členové týmu „čímsi“ napadeni a nuceni stáhnout se do přilehlé usedlosti, což se ukáže býti velkou chybou… Hráč si zvolí, zda bude hrát za postavu Jill Valentine nebo Chrise Redfielda a začne prozkoumávat usedlost. Velmi brzy se ukáže, se nejedná o normální stavení, ale ďábelské místo plné nemrtvých a jiných monster číhajících v temnotách a čekajících na čerstvé maso. Čeká vás klasický boj o přežití, sbírání a používání těch správných předmětů, něco puzzlů a hlavně přijití na kloub, jak se něco takového mohlo stát.
 
Resident Evil Zero je survival horor, který vás vrátí v čase zpět před události, které se odehrávaly v Raccoon City, a odkryjí roušku tajemství - proč a co stojí za touto děsivou sérií. Poprvé v sérii Resident Evil budete moci ovládat dvě postavy zároveň - 'Partner Zapping'. Nováček jednotky S.T.A.R.S. Rebecca Chambers byla vyslána, aby vyšetřila sérii vražd v oblasti Raccoon City. Bývalý člen námořní jednotky SEAL Billy Coen je uprchlý trestanec, který na Rebeccu narazí u vraku auta z nějž uprchl. Funkce 'Partner Zapping' funguje skvěle - prostým stisknutím tlačítka přepínáte mezi postavami - ať jsou v jedné místnosti nebo daleko od sebe. Hra vám umožní částečně ovládat 'neaktivní' postavu, ta bude útočit na jakoukoli nepříjemnost, která se případně bude potloukat kolem, budete moci vyměňovat předměty mezi Rebeccou a Billym (včetně 'zkombinovaných' předmětů, které však může vytvářet pouze Rebecca), pokud budou dostatečně blízko sebe. Tento systém dvou postav vás uvede ještě silněji do hrůz příběhu hry Resident Evil. Budete sedět a okusovat si nehty strachem, kdykoli bude váš malý tým rozdělen. Resident Evil Zero vás polapí jako neřízený vlak plný chroptících nemrtvých: Provede vás místnostmi, kde vám nad hlavou poletují šíleně krákající vrány, postaví vás před několik překvapujících schůzek naslepo s některými ze série nejzuřivějších příšerností nakažených T-virem. Kamera silně podbarvuje atmosféru hry, když vás zabírá skrze otevřené okno. Každé zatočení za další roh znamená v Resident Evil Zero nové leknutí, nový požitek pro vaše oči, další skvělé využití hudby a zvuku atd. Resident Evil Zero je jistá volba pro všechny, kdo se nebojí i pro ty, kdo se chtějí bát!!!

Stav: Bazarové v pěkném stavu
Cena: 590,-


Video:

« zpět na seznam