« zpět na seznam

Middle-Earth: Shadow of Mordor GOTY - Playstation 4 (PS4)

Middle-Earth: Shadow of Mordor je akční RPG odehrávající se v populárním světě J.R.R. Tolkiena, Středozemi. Časově je zasazené mezi události z Hobita a Pána prstenů a zhostíte se role Taliona, Gondorského hraničáře strážícího Černou bránu. Vaše rodina včetně vás je zabita Sauronovými služebníky vedenými Black Handem, ale Talionova těla se zmocní záhadný přízrak, oživí jej a přenese do země nepřátel, do Mordoru. Vašim cílem je pomstít svou rodinu a zjistit, co je zač tajemný přízrak a jaké má s vámi úmysly. Vašim herním polem je rozsáhlé prostředí Mordoru, plné nepovinných úkolů a odboček. Je také plné skřetů a dalších Sauronových pohůnků, na nichž si můžete vyzkoušet bojový systém plný kombinací útočných a obranných úderů. Na mnoha místech je ale vhodnější zvolit spíše plíživější přístup a nepřátel se zbavit ze zálohy než čelit přesile. V průběhu hry se učíte nové schopnosti, ať už hraničářské pomáhající vám v plížení, nebo schopnosti přízraku, jež se zaměřují spíše na rozsévání zkázy v nepřátelských řadách a nahánění strachu protivníkům. Speciální systém Nemesis upravuje chování nepřátel, jenž přežijí setkání s vámi a později se s vámi znovu potkají. Skřeti se vás tak mohou bát, ale můžou se vám i chtít i pomstít. Pokud se vám podaří vás i zabít, povýší v hierarchii nejrůznějších bodyguardů, kapitánů a vůdců v Sauronově armádě. Unikátní nepřátelé na nejvyšších postech tohoto žebříčku již pro Taliona představují skutečnou výzvu a později ve hře tak získáte schopnost nakouknout do mysli zajatých skřetů a zkusit od nich zjistit slabiny jednotlivých kapitánů, jichž pak můžete využít ve svůj prospěch. Můžete se naučit i skřety ovládat a nasadit je jako zvědy a pomoci jim vystoupat po kariérním žebříčku dostatečně vysoko, abyste s jejich pomocí mohli porazit nejsilnější nepřátele.
 
Game of the Year (GOTY) edice hry obsahuje oproti základní verzi navíc všechny DLC přídavky ke hře, včetně obou hlavních DLC balíčků - Lord of the Hunt a The Bright Lord. Dále zde najdete 6 nových skinů, 9 nových run a tři nové mise (ještě navíc k oběma dříve zmíněným hlavním DLC balíčkům), 7 nových challenge módů a nový foto mód.
 
Lord of the Hunt vám do hry přidá novou kapitolu, v jejímž rámci svět v okolí jezera Nurn obohatí o nové příběhové i nepovinné úkoly, inovuje silné i slabé stránky skřetích vojevůdců, ale hlavně přidá nové kreatury pokřivené temným Mordorem. A právě kolem nich se, jak už název napovídá, v prvním příběhovém DLC všechno točí.
 
V přídavku The Bright Lord se podíváte do událostí tisíce let dozadu. Hlavním hrdinou zde bude Celebrimbor, elfský král Eregionu, o jehož prokletí a se dozvíte v základní hře. Teď zjistíte, co jeho pádu předcházelo a zalistujete si v jedné z nejtemnějších kapitol dějin Středozemě, abyste nakonec změřili síly se samotným Sauronem. Těšit se můžete na trochu odlišný herní styl a do rukou se vám dostane i opravdu výjimečný artefakt - Jeden prsten.

Stav: Bazarové
Poznámka: obal na několika místech poškozen
Cena: 350,-


Video:

« zpět na seznam