« zpět na seznam

Borderlands: The Handsome Collection - Playstation 4 (PS4)

Borderlands: The Handsome Collection je kompilací her Borderlands 2 a Borderlands: The Pre-sequel na novou generaci konzolí. Hra Borderlands 2 je doplněna i o příběhová DLC, jenž kromě nových úkolů a úrovní obsahují i dvě další hratelné postavy. Obě hry využívají vyššího výkonu konzolí, takže vás čeká modernizovaná grafika s ostřejšími a detailnějšími texturami a s větším dohledem. Pokud máte dostatečný počet ovladačů, je jednou z největších novinek navýšení maximálního počtu hráčů na jedné konzoli pro kooperační hru na čtyři postavy oproti původním dvěma. Do hry si můžete převést i své původní uložené hry (z Xboxu 360 na Xbox ONE nebo z Playstationu 3 na Playstation 4) a pokračovat tam, kde jste na starší generaci konzolí skončili.
 
Borderlands 2 je pokračování vynikajícího postapokalyptického RPG s prvky akce a otevřeným světem. Hra se bezezbytku řídí mantrou „větší, lepší a drsnější“, a tudíž zahrnuje zbrusu nové postavy, dovednosti i zbraně. Znovu budete plnit zajímavé úkoly, sbírat tuny vybavení, jako v každém jiném správném akčním RPG, vás nemine setkání s většinou známých z prvního dílu, a především dojde na souboje s oblíbenými i zcela novými druhy nepřátel. Sevřenější úrovně střídají velké oblasti s několika vedlejšími i hlavními questy, přičemž u každé z nich je vidět, že nad nimi někdo přemýšlel, ať už jde o zamrzlé pláně a hory střídající se s propletenými úzkými tunely, malými městy či jezírky s kyselinou. Nejenže je v nich nutné používat rozdílné herní strategie, ale také se v nich dobře bojuje (je se za co krýt a odkud střílet), těší oko a vyloženě lákají k průzkumu. K tomu připočtěte další drobná vylepšení, příkladně výrazně lepší umístění checkpointů. Dočkáte se také menšího počtu opakujících se questů, i když si hra neodpustí vás občas zavést do již navštívené oblasti. Ruku v ruce s jinak povedenými úrovněmi pak jde samozřejmě i střídání a postupné obměňování monster, z nichž většina se sice dá ustřílet i bezhlavou palbou, ale často musíte použít podstatně sofistikovanější metody a trefit je do slabých míst, kde způsobíte kritické poškození. Všechny tyto prvky se vzájemně propojí v příběhu, který hráče přenese do světa planety Pandora, aby se zde vypořádali s nechvalně proslulým Handsome Jackem a jeho zkorumpovanou společností Hyperion Corporation, ať už v rámci sólové kampaně, nebo kooperativní hry.
 
Ve hře Borderlands: The Pre-sequel se prostřílíte a prolootujete zbrusu novým dobrodružstvím, které odhalí příběh záporáka Handsome Jacka z Borderlands 2 a jeho vzestup k moci. Příběh je citlivě zasazen mezi první a druhý díl a odehrává se na jednom z měsíců planety Pandory, který disponuje poněkud sníženou gravitací. Handsome Jack potřebuje pomoci zpět k základně Hyperion, a proto se o slovo hlásí hned čtveřice nadaných pomocníků. Gladiátorka Athena, šerifka Nisha a nadupaný voják Wilhelm jsou zdařile pojaté charaktery, na které následně narazíte během hraní druhého dílu. Ale co ta poslední postava? Vysoká není, silná už vůbec ne, ale zato srší důvtipem a zásobou nejapných žertíků. Není to nikdy jiný než maskot celé série - malý robůtek Claptrap. Zajímavou hratelnost slibuje i nepřítomnost atmosféry a s tím související doplňování kyslíku, vyzkoušíte si i celou řadu nových vychytávek (např. jetpack). Prozkoumat povrch měsíce budete moci i zpoza volantu některého z nových vozů, které vám umožní ještě větší rozsah destrukce.

Stav: Bazarové v pěkném stavu
Cena: 450,-


Video:

« zpět na seznam