« zpět na seznam

The Suffering + The Suffering: Ties That Bind - PC

Kompilace dvou dílů akčních hororovek.
 
The Suffering je survival horor s neobvykle podaným příběhem a možností přepínat se z first do third person pohledu. I přes fakt, že jde o akční titul, vměstnali tvůrci do hry i řadu lehčích hádanek, většinou prostorového charakteru. Hlavním hrdinou The Suffering je vězeň jménem Torque, který údajně zabil svoji ženu. Je proto odsouzen k smrti a odveden do toho nejhoršího vězení v USA. Krátce po jeho uvěznění se však ve věznici něco stane a na povrch zemský se dostanou ty nejhorší stvůry pekelné, jejichž cíl je jediný - zabít vše živé pohybující se po ostrově. Zmatený hlavní hrdina nejdříve netuší co se děje, ale postupně se dostává do obrazu a zjišťuje, že tohle peklo má co dočinění jak se strašlivou minulostí věznice, ale také s minulostí ostrova samotného. V častých flashbacích si navíc Torque pomalu začíná vybavovat jak to vlastně byl s vraždou své ženy a dvou dětí. The Suffering je titul, který exceluje svoji unikátní strašlivou atmosférou, která na hráče chtě nechtě dolehne po pár minutách. Bezútěšný kriminál se misí s peklem, které přinesly nestvůry, do toho občas zahraje dramatická a skvěle vybraná hudba nebo zazní výkřik a podobně. Hráč je díky tomu dokonale vtažen do hry, čemuž pomáhá i podání příběhu během četných dialogů, které nahradily otravné renderované scény. Co se hratelnosti týče, jde o klasickou first/third person akci vyvedenu ve velmi slušné grafice. K dispozici je 10 zbraní různého charakteru, které během 9 úrovní jistě přijdou vhod.
 
Druhý díl Sufferingu vás opět nechá hrát za anti-hrdinu Torque. Příběh dvojky navazuje přesně tam, kde první díl skončil. Hlavním dějištěm se ovšem tentokrát stanou temné uličky města Baltimore a mnohem různorodější prostředí jistého nápravného zařízení. Zajímavostí je dále fakt, že The Suffering: Ties That Bind nenabízí jen tři různé konce (v závislosti na chování vaší postavy, resp. míře brutality s jakou hrajete), ale budete si moci vybrat i mezi třemi různými začátky (podle toho, jak jste dohráli první díl). Velkou roli v celém příběhu opět hraje hrdinova mrtvá žena Carmen a jako postava se rovněž vrátil i šílený vědec dr. Killjoy. Úplně novou zásadní postavou se stala Jordan, šéfka polovojenské výzkumné organizace The Foundation, která již několik let sleduje a vyšetřuje podivné události na ostrově Carnate. Jako novinka přibyla možnost používat dvě střelné zbraně souběžně. Vývojáři dále přidali 15 nových typů nepřátel i neokoukaná prostředí. Součástí hry jsou stejně jako v jedničce hádanky, jejichž složitost ale není nijak extrémně náročná.

Jazyk hry: čeština
Cena: 130,-

Dohrál/a jste tuto hru? Napište recenzi a získejte kredit 100,- na nákup jakékoliv hry v našem obchodě. Kredity se mohou sčítat. Více info.
« zpět na seznam