« zpět na seznam

The Legend of Zelda: Spirit Tracks - Nintendo DS (NDS)

Uplynuly dva roky od doby, kdy jsme brázdili s parní lodí nekonečné oceány v The Legend of Zelda: The Phantom Hourglass. Link, náš hrdina, zachraňoval princeznu Zeldu v rozsáhlém pohádkovém dobrodružství, které ho protáhlo od nekonečných plání přes podzemní labyrinty po dno oceánu. Hra, která je právem považována za jedno z nejlepších RPG na DSko, vznikla v hlavě Shigeru Myiamoto a upevnila kult jeho „dlouhohrající“ ságy Zelda.
 
Práce s dotykovým displejem, foukání do mikrofonu a perfektně vyprávěný příběh se vrací i v Spirit Tracks s tím, že posunuje možnosti hraní na DSku mnohem dál. Hlavní hrdina Link se tentokrát chystá na práci mašinfíry. V okamžiku, kdy se jej hráč zmocní, jej čeká pouze závěrečná zkouška a osobní návštěva princezny Zeldy, která mu vystaví patřičné doklady. Zároveň ho požádá o odvoz k Věži Duší, kde se zřejmě děje něco nekalého a je třeba se událostem mrknout blíže na zub. Bohužel se celý výlet zvrhne, princezna je unesena a chystá se znovuzrození pradávného temného démona, čemuž musíte zabránit. Zábavnost se opět zakládá na propracovaných dungeonech s pořádnou dávkou logických puzzlů. Během hraní postupně nacházíte nové zbraně navržené tak, aby krom likvidace nepřátel umožňovaly interakci s prostředím na co nejvíce způsobů. Z minula zůstal bumerang, luk a bomby. Nově lze získat například bič, jenž se dokáže zachytit za některé předměty, nebo jakýsi větrník, do něhož když fouknete, vytvoří malé tornádo. Případně je tu i magickou hůl, která dokáže dočasně z písku zformovat vyvýšenou zeď. Ovládání stylusem je přesné a elegantní, obzvláště pak při řešení nespočtu miniher a logických rébusů. Dotykové pero je navíc možné použít k pořizování poznámek, rychlé navigaci po drážní mapě a samozřejmě i práci se bohatě zastoupeným zbrojním arzenálem. Fantastické audiovizuální zpracování spolu s podporou bezdrátového multiplayeru činí z nové Zeldy titul, jehož pořízení je pro fanoušky série zcela nezbytné, pro všechny ostatní pak ideální šancí, jak se DS oddanými příznivci „Zeldy“ stát!
 
Hra pro Nintendo DS.
Cena: 690,-

Dohrál/a jste tuto hru? Napište recenzi a získejte kredit 100,- na nákup jakékoliv hry v našem obchodě. Kredity se mohou sčítat. Více info.
« zpět na seznam