« zpět na seznam

BioShock: The Collection - XBOX One (XOne)

Bioshock: The Collection je kompletní kolekce tří kultovních stříleček, graficky vylepšených, s ostřejšími texturami a doplněných o všechna příběhová DLC, tedy Minerva's Den a Protector Trials pro Bioshock 2 a Clash in the Clouds s oběma díly Burial at Sea pro Bioshock Infinite.
 
Bioshock je vynikající mix 3D akce z vlastního pohledu s výraznými RPG prvky, hra vyhrála v celé řadě soutěží cenu Nejlepší hra roku 2007. Skupina elitních a bohatých vědců, společně s předními umělci, filozofy či sportovci světa, se rozhodne vybudovat tajné podmořské město Rapture, aby tam mohli v klidu žít a bádat, aniž by je ovlivňovaly různé vlády nebo se museli starat o peníze či sociální jistoty. Cílem této komunity je soustředit se na svou výjimečnost, namísto mrhání energie nevděčným masám. Tam, hluboko pod oceánem, začnou provádět genetické experimenty, aby se ještě vylepšili a prodloužili délku svého života. Revolučním objevem původem z vodních kreatur se stane tzv. ADAM, zázračný všelék na jakékoli nemoci a ideální nástroj k sebezdokonalení mentálních i fyzických vlastností, který zastíní peníze či jídlo. Ale jak už to tak bývá, vymkne se jim z rukou a rozpoutá se válka mezi dvěma nejchytřejšími vědci, Ryanem a Fontaine. Jeden z nich zvítězí, ale cenu za to zaplatí všechny lidské bytosti v této utopické vizi, nyní ovládané vojáky a roboty. Vy - coby obyčejný člověk neboli pasažér z letadla spadlého do moře - se po prodrání mrtvými těly a doplavání k majestátnímu majáku ocitnete v jejím středu, odkud už není návratu. Nikdo vás nepovede za ručičku a nespatříte tady žádné intro, vše musíte jako v geniálním System Shocku 2 pochopit sami z útržkovitých záznamů nebo pozůstatků idealistického města postaveného ve stylu Art Deco a la 60. léta minulého století. Dojde přitom na klasickou střílečku, řešení logických hádanek a kradmé plížení se ala Thief, na němž se mimochodem část vývojářů podílela. Každá situace má jít vyřešit více způsoby a při opakovaném hraním bude možné postupovat jinou cestou.
 
Bioshock 2 je velmi očekávané volné pokračování skvělé FPS akce s prvky RPG. Druhý díl výletu hluboko pod hladinu oceánu se odehrává 10 let po událostech předchůdce. Big Sister je tedy zpátky v Rapture a umanula si, že ho vrátí do původního stavu. Ve stejnou chvíli se jí ale po dvorku promenáduje nekontrolovatelný Big Daddy - vy. Vy však rozhodně její ideu nesdílíte… Opět v pohledu z vlastních očí uvidíte před sebou onu pověstnou vrtačku i druhou zbraň vrhající skoby. Budete moci používat plasmidy či opravovat své hacknuté střílny a kamerové sondy. Můžete si rovněž vypůjčit sestřičky od ostatních Big Daddies a vzít je po Rapture sbírat látku Adam přesně tak, jako jste to viděli dít v jedničce. Co se herního prostředí týče, přichází hra s ideálním kompromisem, tj. většina míst, která navštívíte, budou nová. Ale podíváte se i do starých známých oblastí, byť často z jiných úhlů. Dává to smysl. Pamatujete na první momenty BioShocku, kdy jste seděli v podmořském výtahu, proplouvali městem, kochali se a žasli nad tím, jak velké je? Není přeci možné, abyste za dobu hraní jedničky viděli všechny kouty Rapture.
 
Bioshock Infinite je další hrou v dnes už klasické Bioshock sérii, ale výrazně mění prostředí z podvodního města na město létající. Columbia, jak se toto město jmenuje, bylo původně vytvořeno jako symbol amerických ideálů, když tato země stoupala na pozici světové velmoci. Obdivovaná Columbia byla vyslána na pouť plnou naděje, ale vše se brzy zvrtlo, létající město se od Ameriky osamostatnilo,zmizelo mezi oblaky a od té doby zůstalo nespatřeno. Hlavní postavou hry je Booker DeWitt, bývalý detektiv, který dostal poslední šanci splatit své dluhy. Musí se vydat do Columbie a přivést dívku jménem Elizabeth, která je v létajícím městě od svého narození vězněna. Booker a Elizabeth budou muset spojit své síly, aby se z jen zdánlivě idylického města dostali. DeWitt se bude muset naučit, jak v soubojích ve vzduchu i na zemi využívat množství zbraní i speciálních schopností a odhalit nejedno tajemství, které Columbia přísně střeží.

Stav: Bazarové v pěkném stavu
Cena: 590,-


Video:

« zpět na seznam