« zpět na seznam

Outlast Trinity - XBOX One (XOne)

Outlast Trinity je kompilací tří vynikajících hororových her - Outlast, jeho přídavku Outlast: Whistleblower a Outlast II.
 
V prvním dílu hry Outlast si zahrajete za novináře, který se rozhodne navštívit ústav Mount Massive pro choromyslné ukrytý hluboko v coloradských horách, kde se podle jeho zdroje děje něco nekalého. Po příjezdu přijdete velmi rychle na to, že se v sanatoriu odehrálo něco děsivého, co lidský rozum nedokáže racionálně vysvětlit. A to něco teď jde po vás. V Mount Massive navíc zmizela veškerá ostraha, ošetřovatelé a většina doktorů. Po chodbách pobíhají šílení a znetvoření pacienti. Nikdy si nebudete jistí, co provedou. Nemusí si vás všímat, ale když jim přeskočí, může se stát cokoliv. Jako vyděšený pisálek, který si ukousl podstatně větší sousto, než se původně domníval, si s protivníky moc neporadíte a pokud jde do tuhého, musíte vzít nohy na ramena nebo se pokusit skrýt. Absence boje přidává už do tak napínavé hry další porci strachu. Nemůžete se bránit a pokud vás dopadnou, je ihned po vás, a to explicitně násilným způsobem. Bezmocí prodchnutou hratelností, geniálně zpracovaným prostředím blázince, ale i spoustou drobných a velmi působivých detailů vytváří hra zážitek, na jaký nebudete schopni jistý čas zapomenout. Od Outlast se budete zvedat zpocení a ztuhlí, ale zároveň velmi spokojení.
 
V Outlast: Whistleblower se vrátíte do ústavu v Mount Massive, odkud se nová hlavní postava (počítačový odborník) pokusila vynést informace (odtud titulní Whistleblower). Samozřejmě se mu to nepodařilo a za odměnu si může užít spoustu psychického i fyzického trýznění. Autoři zvedli laťku bestiálního hororu ještě o něco výše a hra je plná opravdu velmi explicitních scén a za chyby tak neplatíte jen obligátním návratem na checkpoint, ale často i ultra-násilnou smrtí. Hra však ukazuje i něco víc než jen přímočarou krutost. Představte si ticho, tmu a strach ze šíleného kanibala, o kterém víte, že je někde blízko, ale dokážete ho identifikovat jen podle zvuku zapnuté pily. Chvíle, kdy hra pomocí zvuků naznačuje, že se kanibal blíží, poskytují opravdu silné zážitky...
 
V Outlast 2 se příběh točí okolo dvojice investigativních novinářů Blake (hlavní hrdina) a Lynn Langermannových, kteří se vydávají po stopách záhadné vraždy těhotné patnáctileté dívky někde uprostřed arizonské pouště. Při natáčení úvodních leteckých záběrů reportáže vynechají helikoptéře motory a ta se zřítí. Když se po havárii proberete, celý původní plán bere za své. Vaše žena je pryč a vás čeká noční můra spojená s pátráním po ní, ale především v boj o holý život. Brzy totiž zjistíte, že se nacházíte na území, na kterém pobývají dvě sekty. Jedna z nich chce najít a zabít ženu, která má při úsvitu přivést na svět Antikrista, zatímco ta druhá se ji snaží najít, aby Antikristovi pomohla na svět. Tou ženou nemá být bohužel nikdo jiný než vaše manželka Lynn. I tentokrát je hlavní hrdina naprosto bezmocnou loutkou vrženou do bizarního světa plného okultistů. Vaší jedinou výbavou bude videokamera s nočním viděním, protože ani tentokrát nezvládnete přímou konfrontaci s protivníky a je tak důležité se před nimi schovávat nebo hledat únikovou cestu. Opět zažijete velmi strašidelné momenty, například schovávání se v noci v kukuřičném poli před bandou krvelačných pronásledovatelů s baterkami.

Stav: Bazarové v pěkném stavu
Cena: 590,-


Video:

« zpět na seznam