« zpět na seznam

The Orange Box - XBOX 360 (X360)

The Orange Box je kompilací 5-ti zcela regulérních her: Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Portal a Team Fortress 2.
 
Half-Lilfe 2 je jedna z historicky nejuznávanějších 3D akcí ve svém druhém pokračování. Příběh začíná o něco později než končí jednička, přímo na něj tedy nenavazuje. Gordon Freeman si tentokrát může alespoň v počátcích oddychnout, jeho služby pro Black Mesa, potažmo vládu skončily a místo toho se dal do kupy s Alyx (půvabná dcera vědce, jejíž matka byla zabita v první díle), za kterou ale nebude možné hrát. Osud je společně se zbytkem původního vědátorského týmu zavede do metropole pojmenované jako City 17 a postupně budete odhalovat i to, co jste celé ty roky mezi příběhy obou her dělali. Fiktivní City 17 je stylizováno do role velkého města východní Evropy, ale s přítomností vlastní vlády. Ačkoliv vše vypadá ze začátku přímo idylicky, město je brzy napadeno ještě odpornějšími a zákeřnějšími mimozemšťany, než po kterých jste šli v jedničce. Děj hry se odehrává jak v interiérech a ulicích města, tak i v rozlehlých venkovních prostranstvích.
 
Samostatně hratelný datadisk Half-Life 2: Episode One navazuje bezprostředně na události původní hry. Je zaměřen na singleplayer, ale nějaké drobné úpravy můžete čekat i v multiplayerovém deathmatch módu. Hnací silou je skutečnost, že díky Gordonově akci na konci Half-Life 2 má Citadela našlápnuto na to, aby se stala městem duchů, neboť každý, kdo zde zůstane, bude zabit. Celý děj se odehrává v City 17 a důležitou roli v něm bude mít Alyx. Vedle ní se v datadisku setkáte v jisté podobě s většinou z dřívějších hrdinů. Ti si mezitím prošli určitými zkušenostmi, jež se zajímavým způsobem odrazí na hratelnosti. Jako by těch záhad nebylo dost, Episode One před vás postaví i některé nové.
 
V Episode Two se na scéně vyskytne mnohem více nepřátel najednou (plus vaši spojenci). Proti nim upotřebíte novou zbraň (Strider buster, mimochodem Strider a Hunter budou mít nějaké slabé místo) a nové vozítko sestavené chlapíky v lesích obklopujících City 17, kde stromy poslouží jako dobrý kryt. Vedle nich se dějištěm stanou rozlehlé venkovní lokace, které mají realistický nádech, např. těžební šachta nebo raketové silo, kde si Eli a doktor Kleiner vybudovali improvizovanou základnu. Dále Gravity Gun zde disponuje novou funkcí, což se bude hodit při řešení dosud nejzapeklitějších logických hádanek postavených na hrátkách s fyzikou.
 
Portal je velmi originální samostatná hra ze světa Half-Life 2 točící se kolem umísťování portálů využitelných při řešení logických problémů. Hlavní hrdina je vybaven speciální zbraní, jejíž výstřel kamkoli na zeď nebo na podlahu otevře portál. Díky nim se budete moci pustit do řešení nápaditých logických hádanek nebo do přemísťování předmětů.
 
Team Fortress 2 je graficky vylepšenou verzí legendárního titulu, který udal směr týmově orientovaným multiplayerovým akcím. Hra se výrazně liší od realistických Counter-Strike či Day od Defeat především díky komixovému nádechu na způsob špionážních filmů z 60. let.

Stav: Bazarové v pěkném stavu
Cena: 390,-

Přečtěte si celou recenzi na Portal pro PC Hodnocení: 88 %
Přidejte vlastní hodnocení hry.
« zpět na seznam