« zpět na seznam

Dead Rising Collection - XBOX 360 (X360)

Dead Rising Collection je kompilace prvních tří her ze známé zombie série.
 
Dead Rising je survival horor od společnosti Capcom, jehož hlavím hrdinou je novinář Frank West, který neustále slídí po nějaké senzaci, až se mu to jednou nevyplatí. Frank se vydá za potenciálním sólokaprem do malého a tichého městečka jenom aby zjistil, že se zde jaksi přemnožili zombíci. Frank se snaží uniknout a ukryje se do velkého nákupního centra. Místo bezpečí se však dostane do epicentra záplavy zombies a nezbude mu tedy nic jiného než bojovat a s užitím celé řady zbraní i předmětů statečně čelit neustávajícím vlnám zombíků, kteří se množí snad geometrickou řadou. V roli Franka se můžete volně pohybovat po celém nákupním centru a využívat cokoli najde ku prospěchu svému, respektive neprospěchu nepřátel. A to zbraně, ale i dopravní prostředky. Nebezpečné zombie můžete překonávat celou řadou odlišných způsobů. Během svého boje za přežití a objevení podstaty celého zombie útoku Frank potká i několik dalších přeživších lidí. Pokud se na ně nevykašle a pomůže jim, může být odměněn důležitou stopou vedoucí pryč z tohoto strašlivého místa. Jedním z význačných prvků v Dead Rising je dynamický čas, který neustále plyne a má vliv na chování zombíků. Zelení mozkožrouti (kterých je mimochodem hned několik druhů) jsou totiž mnohem nebezpečnější po setmění než ve dne, natož aby se vystavili přímému slunečními světlu. To by je zcela jistě zabilo.
 
Dead Rising 2 se je pokračování third person akce plné zombies. Uběhlo několik let od incidentu ve Willamette. Zatímce se hlavnímu protagonistovi jedničky (Frank West) podařilo zachránit Spojené státy od zombie apokalypsy, příčiny nákazy se nepodařilo vyřešit. V Las Vegas, které nyní budete postupně prozkoumávat a dobíjet, se vám mezi výherními automaty postaví desítky tisíc zombíků (až 6000 v jedné scéně), což posouvá hru na novou úroveň. V boji vám poslouží množství nových předmětů, resp. improvizovaných zbraní, které si hrdina vypůjčí z interaktivního herního prostředí. Prakticky všechno, co ve hře najdete, budete moci sebrat, použít jako zbraň a rovněž ze zdánlivě neškodných předmětů budete moci konstruovat zbraně vlastní, mnohdy docela bizarní (např. utržená ruleta, elektrická kytara nebo obří maketa mobilního telefonu). Najdete zde i spoustu možností jak se vyřádit mimo kosení zástupů zombies, od možností zahrát si na celé řadě výherních automatů, přes simulátor rodeo býka až třeba po strip poker.
 
Dead Rising 2: Off The Record sleduje příběh přeživšího z Wilamette a hrdiny prvního Dead Rising fotografa Franka Westa, který se tak dostane do centra pozornosti hráčů a ukáže se ve zcela jiném světle událostí. Oproti první edici hry Dead Rising 2 nám vývojáři z Capcom naservírovali alternativní příběhovou linii. Ve hře najdete nové mise, nové nepřátele, k dispozici vám budou nové kombo zbraně a zcela nové oblasti Las Vegas (aneb Fortune City, jak se zde městu říká) k prohledávání. Opět se proti vám postaví desítky tisíc zombíků (až 6000 v jedné scéně), přičemž využijete množství improvizovaných zbraní, které si hrdina vypůjčí z interaktivního herního prostředí. Prakticky všechno, co ve hře najdete, budete moci sebrat, použít jako zbraň a rovněž ze zdánlivě neškodných předmětů budete moci konstruovat zbraně vlastní, mnohdy docela bizarní (např. utržená ruleta, elektrická kytara nebo obří maketa mobilního telefonu). Najdete zde i spoustu možností jak se vyřádit mimo kosení zástupů zombies, od možností zahrát si na celé řadě výherních automatů, přes simulátor rodeo býka až třeba po strip poker. Poprvé v sérii je připravena možnost zahrát si kooperativně (po internetu) a jako hráč můžete pozvat své přátele do zombie masakru ve stylu tag týmů. Hrajte s přáteli a bavte se víc při masakrování zombií díky používání strategického náčiní jako je model helikoptéry s výbušninami. Jakmile jsou zombie odlákané, může váš přítel ze střechy spustit sprchu střel nebo třeba vystřelit na strategicky umístěnou nádrž s benzínem a způsobit tak smrtelnou explozi. Zabíjení s přáteli byla vždycky zábava.

Stav: Nové
Cena: 450,-


Video:

« zpět na seznam